O Przedszkolu

Przedszkole nr 19 w Gdańsku  od 2008 roku nosi nazwę Niepubliczne Przedszkole „Krasnal”. Od 20 lat dyrektorem placówki jest mgr  Izabela Brzoskowska- Hańska.

Placówka znajduje się przy ulicy Żuławskiej 108  Gdańsk-Orunia w pobliżu ciągu komunikacyjnego, a jednocześnie w miejscu zacisznym i zapewniającym dzieciom bezpieczny pobyt.

Przedszkole posiada do dyspozycji dzieci 3  sale dydaktyczne, z łazienkami oraz salę zabaw, która wyposażona jest w pomoce dydaktyczne do zabaw i zajęć edukacyjnych.

Pomoce, zabawki i kąciki tematyczne pobudzają do samodzielnego działania oraz mobilizują do twórczej aktywności.

Nasze przedszkole jest przyjazne dzieciom, rodzicom, nauczycielom. To miejsce, w którym wszyscy czują się dobrze. Nasze przedszkole  to placówka nastawiona na szeroko rozumiany rozwój dziecka. Chcemy, aby nasi wychowankowie rozwijali swoje kompetencje poznawcze i społeczne, poznawali radość płynącą z zabawy, uczyli się nawiązywać relacje z innymi, znali katalog wartości i je stosowali, z przyjemnością odkrywali i rozumieli otaczający je świat, uczyli się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami.  Każdemu dziecku tworzymy szansę na miarę jego możliwości.

Priorytetem kadry pedagogicznej jest stworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju, zaspakajania potrzeb oraz wyzwalania twórczej aktywności dziecka. Praca wychowawczo-dydaktyczna oparta jest na podstawie programowej, programie wychowania przedszkolnego, z wykorzystywaniem  aktywizujących i twórczych metod pracy. Opracowano również system diagnozowania wiadomości, umiejętności i możliwości dzieci. Dzieciom udzielana jest pomoc potrzebna w wyrównaniu szans edukacyjnych i rozwoju w ich własnym tempie. Najważniejsze są potrzeby dzieci, a rodzice mają czuć się współgospodarzami i czynnie uczestniczyć w życiu przedszkola.

Naszym atutem jest ogród przedszkolny wyposażony w bezpieczny i atrakcyjny sprzęt sportowo- rekreacyjny będący odpowiednim miejscem do aktywności ruchowej oraz organizowania imprez plenerowych.

W przedszkolu pielęgnowane są wieloletnie tradycje, do których należą: festyny rodzinne, Dzień Dziecka, dzień pieczonego ziemniaka, zakończenie roku, jasełka, dzień mamy i taty, dzień babci i dziadka, pasowanie na przedszkolaka, spotkanie z Mikołajem, bal karnawałowy

Data dodania: 2017-11-07 19:39:06